wildstar engeneerengineer-header

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it's missing. Get Flash Player from Adobe.

Inženýrovo vybavení

LAUNCHER (raketomet)

gear-launcher

„Utajené“ zbraně jsou dobré leda pro staré babky! Není nad to si vzít pár pořádných raket-to-metů QT-pí ultra-standard od firmy Raket-to-mety s.r.o. a vypálit pár poctivých střel do vyjevených obličejů těch, co se vám připletou do cesty. Zpětný ráz vám sice může krapítek vykloubit ramena, ale až uvidíte, jak dopadli ti na druhém konci hlavně, jistě uznáte, že je to malá daň za takovou podívanou!

BOTS (boti)

gear-bots

Ke správnému inženýrovi patří i tlupa doma vyrobených mechanických služebníků! Tyto skvělí pomocníci, které konstruujete v těch nejzamaštěnějších hlubinách své dílny, vás opraví a nepřítele rozeberou dřív, než řeknete „výměna oleje“. A přitom se nemusíte starat o to, zda máte nějaké jiné přátele, nebo ne.

EXO SUIT (exo oblek)

gear-exo-suit

Jaký by byl inženýr bez svého exoúboru? Méně obrněný! Díky této zbroji se z něj stává ten nejdrsnější mechanik, na kterého jaký voják kdy narazil! Díky několika bojovým režimům si můžete buď maximalizovat likvidační koeficient, anebo zcela odolat i výbuchu atomové pumy. A krom toho je tohle kvádro k smrti šmrncovní!

Zbroj:

těžká zbroj

Dostupné rasy

EXULANTI

člověk

granok

mordesh

DOMINION

cassian

chua

mechari

Zdroj

Volatility (těkavá energie)

engineer-resource

Hlavním zdrojem pro inženýrovy schopnosti je těkavá energie, kterou získává skrze svůj raketomet.

Role

engineer-roles-en

DPS

Útočící inženýři využívají například těchto schopností:

Artillery Bot (robodělostřelec)

Target Acquisition (získání cíle)

Tank

Ti, kteří chtějí tankovat, zase uvítají schopnosti jako:

Bruiser Bot (roborváč)

Unsteady Miasma (nestabilní miasma)

Dějiny inženýrů

engineer-lore-image

Již od úsvitu civilizace museli ti, kteří mají nadání pro opravování, snášet kruté ponižování a týrání od těch, kdož o mechanice neměli ani ponětí. Posměšky a ústrky byly na denním pořádku a nejednou konstruktér dostal za svou snahu namísto odměny jen nevděk a urážky.

Pak se ale mechanik Adler Zolpwald dostal do sporu se šéfem kartelu Darkspur Andym „polomozkem“ Mooklem. Šlo tenkrát o promazání nějakého těsnění, které Mookle odmítl zaplatit. Místo toho vybombardoval Zolpwaldovu dílnu, nechal mu nohy zalít do cementu a pak nakázal svým robotickým rabijátům, aby ho hodili do řeky. Naštěstí pro mechanika však velký šéf rozumu moc nepobral, takže mu nedošlo, že řeka je hluboká sotva po kotníky a cement ještě nestihl zatuhnout.

V doutnajících pozůstatcích své dílny pak Zolpwald sestrojil prvního roborváče MK-I. Jako materiál mu posloužil holičský vývěsní štít, nosná konstrukce a waflovací kleště. Když pak Mookla a jeho tlupu zastihl v místním obchodě s porcelánem, pronesl k němu dnes již zapomenutou řeč o spravedlnosti. Krveprolití, které následovalo, pak posloužilo všem milovníkům nýtů jako důvod, proč táhnout za jeden provaz (nebo drát).

Během staletí se pak v každé dílně v galaxii ozývalo klapání a cinkání, jaké doprovází konstrukci mechanických služebníků. Inovace, jako je například exoúbor nebo raketomety, se v podstatě přes noc proměnily z bláhových představ v reálnou skutečnost. Ze svých prostých začátků se tak inženýři rozvinuli v jednu z nejdůležitějších destruktivních, a zároveň i konstruktivních sil v galaxii. Nikdo by nevěřil, že svářečské umění bude jednou vzbuzovat takovou hrůzu.

Inženýr – často kladené dotazy (FAQ)

Obecné otázky

Co je inženýr vlastně zač?

Inženýr je povolání, které může stabilně zraňovat soupeře, nebo zaujmout roli nabušeného tanka. Nosí pořádně velkou bouchačku, těžkou zbroj a v boji využívá pomoci různých botů.

Bojuje inženýr z dálky, nebo kontaktně?

Inženýr bojuje na střední až dlouhou vzdálenost podle toho, jaký akční set si vybere.

Znamená to, že inženýr tankuje zdálky a nemůže bojovat kontaktním způsobem?

Přestože některé schopnosti mohou inženýři používat na dálku, mají k dispozici dostatečně silnou zbroj i jiné dovednosti, s jejichž pomocí se mohou směle postavit tváří v tvář nepřátelům. Můžete si tedy stejně dobře držet odstup, jako si vše vyřídit ručně-stručně.

Mechanika

Mohu mít najednou i několik botů?

Ano, inženýr může mít najednou i několik botů.

Pokud může mít inženýr najednou několik botů, jak je ovládá?

K dispozici máte standardní akční panel, na kterém můžete vydávat základní rozkazy všem botům najednou. Některé jejich schopnosti však musí aktivovat hráč.

Jak fungují hráčem aktivované schopnosti botů? Používá se přitom nějaké zvláštní zaměřování?

Ano, veškeré hráčem aktivované schopnosti botů musí inženýr nejprve nasměrovat a zaměřit.

engineer-propaganda-en

„Nechápu to… Tam, odkud pocházím, znamená výraz „žirafí krk“ velký kompliment! A krom toho mi přijde poněkud nepřiměřené, když mi kvůli takové prkotině někdo vytáhne plíce nosem. Nebo mi něco uniká? – Ish’amel the Bloodied