spellsinger_nazev

spellslinger-header

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it's missing. Get Flash Player from Adobe.

Spellslingerovo vybavení

MAG PISTOLS (magické pistole)

gear-mag-pistols

Po celá staletí byl pro spellslingery největším problémem počet střel za vteřinu. Pak si ale uvědomili, že mají vlastně dvě ruce, a tak do svého arzenálu zařadili druhou pistoli. Další historie už je prostřílená jak řešeto.

MAGIC SIGILS (magická znamení)

gear-magic-sigils

Spellslingeři ze všeho nejvíc nenávidí fér boj. A proto své mistrovské střelecké umění a zbraně se střelivem ještě vylepšili magickými znameními. Nebo si snad někdo myslí, že se střelba nedá kombinovat s okultismem?! Pokud někdo něco takového řekl nahlas, pak už dávno leží v říši věčného mlčení. Oběti spellslingerů totiž obvykle ztichnou rychle. Navěky.

ACROBATICS (akrobacie)

gear-acrobatics

Další věc, kterou spellslingeři nenávidí, je prohra. Po celé generace stávali při soubojích na opačných koncích opuštěných ulic zcela nehnutě a občas se jim stalo, že je obratnější soupeř přemohl. A tak překonali vlastní nepohyblivost a zahloubali se do mystických věd salt, kotoulů a obratů. Snad ani nemusíme dodávat, že poté se procento jejich vítězství výrazně zlepšilo.

Zbroj:

lehká zbroj

Dostupné rasy

EXULANTI

člověk

aurin

mordesh

DOMINION

cassian

chua

draken

Zdroj:

spellslinger-resource

Spell Surges (magické vlny) a Focus (soustředění).

Hlavním atributem spellsingerů je Finesse (obratnost), která jim pomáhá ovládat pistoli a mrštně se pohybovat, a Insight, čili schopnost proniknout do tajů magie (což se různě překrývá).

Role

spellslinger-roles-en

Spellslingeři, kteří se soustředí na DPS, upřednostňují schopnosti jako:

Arcane Missile (mystická střela)

Flame Burst (výbuch ohně)

Chcete-li spellslingera zaměřit na léčení, pak oceníte například:

Regenerative Pulse (regenerativní puls)

Sustain (posílení)

Dějiny spellslingerů

spellslinger-lore-image

Spellslingeři jsou tu již od nepaměti. Vychrtlí, kostnatí týpci s mrtvolnýma očima, jejichž jedinou zbraní jsou pistole a bydlištěm ponuré, prašné pustiny. Když náhodou zavítají do nějaké krčmy, předchází je taková pověst, že místní štamgasti si s sebou radši rovnou nosí příruční rakve.

Na úsvitu dějin tito podivíni tiskli kohoutky tak často, že žili v neustálém strachu, že jim dojde střelivo. Až jednou jeden z jich, který se věnoval čarodějnictví, přišel s převratnou novinkou – magickými střelami z jiné dimenze, kterou nazval „prázdnotou“. Tyto náboje nikdy nedojdou a mají sílu zhruba šesti pekel na kubickou molekulu. A pak další chytrák zjistil, že do prázdnoty se dá přímo vejít. A tím se všechno totálně zvrhlo.

Když se tedy povznesli nad čas a prostor a definitivně tím vyřešili problém střeliva, začali se opět potulovat divočinou na okraji světa, zabíjeli každého, kdo na ně divně civěl, i spoustu jiných, kteří se na ně nedívali vůbec. A z toho vznikl další problém, jemuž nyní čelí – valem ubývá zloduchů, kteří by vykrádali banky a vraždili rodiče budoucím mstitelům. A hřbitovy po celé galaxii začínají být přeplněné.

Často kladené dotazy (FAQ) – spellslinger

Obecné otázky:

Jaké silné stránky spellslinger má?

Dosah, vysoká schopnost výbuchu, pohyblivost a „crowd control“, tj. působení na více nepřátel najednou.

Léčí spellslinger spíš přímo, anebo musí při používání těchto schopností zaměřovat cíl?

Spellslinger své léčivé schopnosti především zaměřuje, ale pro případ nouze má k dispozici i několik přímých léčitelských schopností.

Může spellslinger kitovat?

Spellsinger je v prvé řadě kitovací povolání, které může pomocí ledových kouzel nepřítele připoutat k zemi a pak ho zdálky usmažit jak topinku.

Mechanika:

Jaké zdroje toto povolání používá?

Spellslinger používá „Spell power“ (tj. „magickou sílu“), která zvyšuje účinnost jeho schopností, a „Focus“ (tj. „soustředění“), skrze nějž je sesílá.

Jakou vrozenou schopnost spellslinger má?

Jeho vrozenou schopností je „Spell Surge“ (tj. „magická vlna“), která za každou sekundu svého působení spotřebovává magickou sílu a silně zvyšuje účinnost jiných spellslingerových dovedností.

Jak spellslinger získává magickou sílu („spell power“)?

Magická síla se neustále průběžně obnovuje určitou základní rychlostí, pokud hráč zrovna aktivně nepoužívá „Spell Surge“. Při úpravách postavy si však můžete vybrat i jiné způsoby, jak tuto sílu získávat.

spellslinger-propaganda-en

„Magické střely?! Já tvrdím, že je v tom nějaké spiknutí!“ – Ish’amel the Bloodied