stalker_nazev

stalker-header

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it's missing. Get Flash Player from Adobe.

Stalkerovo vybavení

CLAWS (spáry)

gear-claws

Pušky a pistole mají sice větší dostřel a nadělají méně nepořádku, ale není s nimi žádná zábava! Oproti tomu když si stalker nasadí spáry správné délky, tvaru, ostrosti, vyváženosti a odraznosti, má nekonečnou řadu možností, jak své oběti otevřít všechny artérie najednou. Jen proto, že jste neviditelní vy, nemusejí se skrývat i soupeřovy vnitřnosti.

DEVICES (nástrahy)

gear-devices

Kdo říká, že nelze spojit příjemné s užitečným? Spáry jsou prima věc, co se každodenního masakrování týče, ale pro zvláštní příležitosti má stalker k dispozici i jiná vymakaná zařízení, jako jsou například rozvírající se ostny, miny či nanošipky. Doprovoďte své vraždění patřičně peprnými poznámkami, případně si vezměte své krvavé peníze!

NANO SKIN (nanokůže)

gear-nano-suit

Pokud se stalkeři na něčem shodnou, pak je to skutečnost, že kapsy jsou již hudbou minulosti. Letošní vrahounská móda totiž fandí nanity vylepšené kůži podšité inteligentní látkou s vetkaným cerebrálním  interfacem a opravdickým arteriálním sprejem jako smrtícím doplňkem. Je to doslova a do písmene poslední výkřik módy! Nebo spíše její smrtelný chropot.

Zbroj:

středně těžká zbroj

Dostupné rasy

EXULANTI

člověk

aurin

mordesh

DOMINION

cassian

draken

mechari

Zdroj energie:

stalker-resource

Suit Power (stalkerova energie)

Stalker v boji využívá svou energii, která začíná na maximu a průběžně se obnovuje, při silných útocích se však velmi rychle spotřebovává. Během boje se přirozeně regeneruje, ale lze ji rychle nabrat i pomocí některých jiných schopností.

Role

stalker-roles-en

Jako DPS stalker nejvíce využije tyto schopnosti:

Staggering Strike (šokující úder)

Nano Virus (nanovirus)

Coby tank zase uvítá třeba tyto možnosti:

Decoy (návnada)

Cripple (ochromení)

Dějiny stalkerů

stalker-lore-image

Již od úsvitu věků touží všechny myslící bytosti především po jedné věci: po žvýkačce s příchutí piva. V těsném závěsu za touto touhou však stojí další odvěký sen lidstva, a tím je neviditelnost. Nejenže si lze tímto způsobem velmi zjednodušit garderóbu, ale především se pak můžete věnovat další oblíbené kratochvíli, v níž si libuje celá galaxie: vykuchávání nic netušících obětí.

Oběti se však kdovíproč neustále snaží bránit, a tak při každé promyšlené útočné inovaci, jako například ukrývání za stromem nebo objev stínů, obvykle následovala protiakce – spáruvzdorné kontaktní čočky, cestování v čase nebo policie. Po dlouhý čas se tak neviditelnost musela omezit jen na sféru nadpřirozených představ.

Pak ale Cassiané přišli s „omniplasmou“, tajuplnou eldanskou hmotou, obsahující milióny nanitů. A ty se staly stavebními kameny budoucího stalkerského arzenálu: maskování, zvýšené obrany a optické holoprojekce, která dokáže proměnit obyčejné humanoidy v neviditelné obyčejné humanoidy.

Dnešní stalkeři proto požívají výsady nejméně viditelných vrahů v mezihvězdném boji. Aneb jak to ve svém životopisu „Maskováním k úspěchu: má osobní cesta“ výstižně vyjádřil Shrik „Škrtič“ Biddlesworth: „Pokud pokračuji k dalším členům tvé rodiny a tvá játra jsou dosud funkční, pak svou práci nedělám dobře.“

Často kladené dotazy (FAQ) – stalker

Obecné dotazy

Je stalker spíše DPS, nebo tank?

Obojí. Stalker je kontaktní povolání, které dokáže jedinou ranou působit značná poškození, pokud se mu podaří k oběti nepozorovaně připlížit a napadnout ji zezadu. Pokud zase správně využije schopnosti uhýbání, může docela dobře tankovat.

Jak je na tom stalker s „damage“ oproti jiným povoláním?

Více než dobře, zvláště když využívá schopnost maskování a dokáže jí náležitě využít.

Musí stalker neustále používat spáry?

Samozřejmě že ne. Spáry může sice využít ke všem útokům a většina z nich je opravdu pro tyto zbraně dimenzovaná, ale nikdo ho k tomu nenutí. Stalker je nanotechnologiemi vylepšený kybernetický vrah, který má k dispozici celou řadu jiných vychytávek, například nanošipky, vrhací disky s čepelemi, střely, miny – prostě arzenál, který počítá se všemi možnými i nemožnými okolnostmi. Také může nakrátko vytvořit svůj vlastní klon a poslat jej do boje. Díky nejnovějším kybertechnologiím za něj tento dvojník rád položí život.

Mechanika

„Tank“ je velice široký pojem, který lze vykládat různě. Jakým tankem tedy stalker je? Počítám tedy, že ne pouze jednorázovým.

Stalker sice nosí jen středně těžkou zbroj, to mu ale paradoxně v určitých případech spíše pomáhá, neboť může snáze uhýbat nepřátelským ranám. Získává bonusy, pokud ho soupeř mine, a má k dispozici celou řadu ničivých protiútoků a pozičních schopností, které mu pomáhají minimalizovat utržená zranění.

Moment, pokud stalker dostává bonusy za uhýbání před útoky, znamená to snad, že je ve „stealth“ režimu oslabený?

Ne, naopak. Některé bonusy stalker získává pouze tehdy, jestliže se mu podaří celý akt provést v režimu maskování (stealth). To lze užívat i v boji a s jeho pomocí vylepšovat nebo upravovat účinky některých schopností.

Hm. Dostává stalker jako DPS také bojové bonusy?

Ano, DPS stalkeři dostávají největší poziční bonusy, pokud útočí zezadu. Jejich hlavní doménou je proto dostat se nepříteli do zad.

stalker-propaganda-en

„Moment, oni jsou ZÁROVEŇ neviditelní?!“ – Ish’amel the Bloodied