war_nazev

warrior-

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it's missing. Get Flash Player from Adobe.

Bojovníkovo vybavení

Power Sword (energetický meč)

gear-pow

Bojovníci z celé galaxie již po celé věky své nepřátele rozsekávají meči, neboť se jen málokdy narazí na něco, co by se nedalo tímto způsobem zlikvidovat. Ale pak jednoho krásného dne kohosi napadlo, že by mohl meč vylepšit fúzním akcelerátorem. A výsledek? Ten by se dal charakterizovat jako „ráj masových vrahů“. Dnešní energetické meče jsou vybaveny deseti megatunami meganičivé síly, kterou máte v hrsti. Doslova.

Arm Cannon (příruční dělo)

gear-arm-cannon

Myslíte si, že loňská termonuklární bojová rukavice je posledním výkřikem nejeextrémovatějších extrémů? Tak si to nemyslete a radši poslouchejte – letos totiž přicházejí Pekelné palčáky XL45: supernabité smrtící sevření, které donutí vaše soupeře nadosmrti (tj. asi tak na tři vteřiny) zpívat sopránem. Tahle výbava pro drsňáky je prostě opatřena všemožnými vražednými nástroji. Najdete zde vysokorychlostní cirkulárku, 40m zatažitelnou bojovou harpunu, ochranný štít pro okamžitou aktivaci, plazmovou bariéru pro osobní ochranu i výbušné destruktivní střely. Jo a taky GPS. Tohle prostě není jen tak obyčejná bouchací bojová rukavice!

Hrubá síla

gear-brute-force

Už máte plné zuby těch technologických vymyšleností, udělátek a serepetiček? Taktika je prostě pro měkkouše. Na konci války si stejně nejvíc užijete dvě staré dobré kratochvíle: nakopávání zadnic a dupání po ksichtech. Jestli ty rány budete rozdávat hřbetem ruky, nebo k tomu zvolíte své osmačtyřicítky boty, to už záleží jen a jen na vás.

Typ zbroje:

těžká zbroj

Dostupné rasy

EXULANTI

člověk

granok

mordesh

DOMINION

cassian

draken

mechari

Hlavní zdroj:

Kinetic Energy (kinetická energie)

warrior3

Hlavním zdrojem válečnického povolání je kinetická energie, která se generuje při většině normálních útoků a jež se zase vytrácí, pokud váš hrdina zrovna nebojuje. K provedení většiny nejsilnějších úderů pak potřebujete nashromáždit opravdu značné množství této síly.

Role

warrior1

Útočník:

K válečníkovým zvláštním útočným schopnostem patří:

Power Strike (energetický úder)

Whirlwind (vír)

Tank:

Při tankování využijete CC („crowd control“) schopnosti, jako jsou například:

Plasma Wall (plasmová stěna)

Cannon Volley (salva z děla)

Dějiny válečníků:

warrior2

Válečníci představují nejstarší společenství ve vesmíru. Jsou chudí duchem, leč silní a odvážní. Ochránci těch, již nenosí meče. Jména několika málo z nich se stala nesmrtelnými, avšak skutky a dokonce i existence většiny z nich zůstává před světem utajená. O jejich odvaze si nikdo netroufá pochybovat. Zato inteligence, to už je trošku jiná kapitola.

Po celá tisíciletí ti, kteří kráčeli cestou meče, necítili potřebu nosit jiné zbraně. Teprve když reformy Bellitora Drtiče orgánů – například válečnická škola – začaly ustupovat, neboť adepti měli „moc práce s bojem“, začal jeho meč obdařený jadernou energií konečně získávat na oblibě. Bojovníci brzy zjistili, že tato zbraň může solidně „oživit“ každou krvavou řež.

I přesto se jeho další návrh, příruční dělo, uchytil, až když si na spoustě zpátečnických mečových puristů smlsla různá laserová artilérie. Bojovníci však na svých archaických zbraních stále nesmírně lpěli, takže když Bellitorův nemanželský syn Vagnathrox Kloktač slezin navrhl jinou a mnohem účinnější střelnou zbraň, jeho znechucení vrstevníci ho na místě sťali.

V roce 1414 se však Vagnathrox přece jen dočkal určité rehabilitace a uznání. Sochu jeho sťatého těla tak můžete dodnes vidět za toaletami v Muzeu zapomenutých vojenských skorohrdinů na bezejmenném 18. měsíci planety Perambuthorus VII-b.

Často kladené dotazy (FAQ) – válečník

Obecné otázky:

Nakolik drsní jsou bojovníci ve hře WildStar?

V rozmezí od 1 do 10 je to 15.

Proč válečník ve vesmírné sci-fi hře nosí meč?

To není žádný obyčejný meč, to je velký nukleární meč se silou atomového reaktoru. Ať už se stane cokoliv, jen málokterý problém přetrvá, i když jej rozsekáte na malé radioaktivní kousky.

Jak se může hráč zaměřený na kontaktní boj udržet ve hře jako WildStar, ve které se vyskytuje tolik AOE (tj. schopností s plošným účinkem)?

Postavy vyznávající kontaktní boj musí bravurně zvládat hospodaření s energií, na zlomek sekundy správné načasování a úhybná či útočná komba. To všechno ale neznamená pouhé odolávání AOE – značí to, že jsou přímou ODPOVĚDÍ na AOE. Schopnost nosit těžkou zbroj a přístup k mocným obranným schopnostem je činí v podstatě nezranitelnými a čím jsou silnější, tím více nepřátel na sobě udrží. Prostě jsou rádi v centru dění a není nic uspokojivějšího (a také ničivějšího), než skočit přímo do houfu nepřátel a jedním „whrilwindem“ je všechny pokosit jako čepel od mixéru poháněná cyklónem.

Mechanika:

Musím s bojovníkem nutné hrát jako tank? Nebo jako DPS?

Podle toho, jak si nakonfigurujete svůj Action Set, může být váš hrdina buď plnohodnotným tankem, DPS, nebo hybridem, který zná ode všeho trochu. Záleží jen a jen na vás.

Jsou válečníci důležití i v PvP?

Válečníci jsou tělem i duší PvP, neboť vydrží stejně ran, kolik jich sami rozdají. Každý nepřítel se proto musí rozhodnout, zda se zaměří na bojovníka a nechá přitom do sebe bušit jeho druhy, anebo jej nechá v klidu řádit ve svých řadách a bude jen bezmocně sledovat, jak jeho oběti padají jak mouchy.

Jaké schopnosti „crowd control“ (tj. ovládání skupiny nepřátel) má válečník k dispozici?

Válečníkovou specialitou je bránit protivníkům, aby unikli z dosahu jeho divokých ran. Ten, kdo se pokusí utéci, brzy zjistí, že mu v cestě stojí celá řada různých nástrah, řetězů, srážení k zemi a dalších podobných  nepříjemností. Před bojovníkem prostě jen tak neuprchnete, leda by vás sám propustil.

warrior2

„Jsou ozbrojeni až po ty své zatracené zuby!“ – Ish’amel the Bloodied