Úpravy

Fialové kovbojské klobouky, raketové hoverboardy a ještě mnohem víc! Vlastní úpravy ve hře WildStar.

Každý se rád něčím odlišuje od druhých, ať už třebas tím, že si na pizzu dává majonézu, anebo se o víkendu převléká za čaroděje. Rozmanitost je kořením života a činí svět zajímavým.

Podle našeho názoru je odlišnost důležitým aspektem i u MMO her. A proto jsme se snažili, aby kromě skvělých raidů, dungeonů, příběhu, válečných tažení atd. byly ve Wildstaru i možnosti individualizace co nejrozmanitější.

Pokud jste ještě nezhlédli náš „devspeak“ o vlastních úpravách, pak vám to vřele doporučujeme. Nyní totiž detailněji rozvineme některé aspekty, o kterých jsme se zmiňovali právě v tomto rozhovoru.

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it's missing. Get Flash Player from Adobe.

Postavy

Někteří se se svou postavou zcela ztotožňují: používají stále stejné jméno, které si vymysleli, když poprvé usedli ke klávesnici. Jiní si zase rádi vytvářejí hrdinu individuálního, který má vlastní příběh i povahu a s tím, kdo ho ovládá, vlastně nemá nic společného. Ať už svého protagonistu pojímáte jakýmkoliv způsobem, snažili jsme se vám poskytnout co nejvíce možností, jak z něj udělat co největšího frajera či zloducha.

V základu postavu tvoříte podobným způsobem jako v jiných MMO hrách – vybíráte barvu pleti, vlasy a jejich barvu, oči, vousy, šperky a tvář. Vzhledem k rozmanitosti ras ve světě WildStaru však už i tady máte celou řadu možností vtisknout svému svěřenci osobitý styl.

Chcete například, aby měl váš Aurin modrou pleť a krychlové náušnice? Máte možnost! A co třebas Chuovi nasadit mechanické uši? Jen do toho! A nakolik šíleně by měly vypadat Drakenovy rohy? A Granok? K tomu máme jenom dvě slova: List. Knír.

Při tvorbě tváře budete mít také k dispozici celou řadu posuvníků, s jejichž pomocí se dá upravit například velikost a vzdálenost očí, nos, výška obočí a spousta dalších věcí. Váš hrdina tak může vypadat superdrsně nebo ultrastrašidelně – jak budete chtít. Jako ukázku posledně uvedeného můžete podívat na mou další postavu jménem „Nigel“.

nigel

Prima!

Další vychytávkou je, že si při vytváření postavy můžete určitou podobu uložit a jít si třebas prohlédnout ještě další rasy. Pokud se vám nebudou už tolik líbit, můžete si snadno nahrát předchozí design a vrátit se k němu.

Kostýmy a barvy

Když si pečlivě pohrajete s podobou nové postavy či alta, myslíte, že je správné se svým vypiplaným hrdinou vyrazit do světa Nexu a rozbíjet hlavy, oděn jen ve zmatené směsici vybavení, které cestou nasbíráte?

Jistěže ne! Jste přece gigantický superfrajer s obrovským kanónem a armádou počítačem řízených zabijáků – musíte tedy podle toho i vypadat.

Za tímto účelem jsme pro vás připravili systém kostýmů, abyste se mohli oblékat přesně tak, jak chcete. Takže pokud vám openízkované bombarďáky přidávají +100 k děsivosti, neznamená to, že v nich musíte běhat po světě a vystavovat je všem na odiv.

Ve WildStaru budete získávat sloty na kostýmy, takže se budete moci odívat dle nálady, aniž byste prozrazovali, jak skvělé statistiky vám poskytuje vaše vybavení. První slot tohoto druhu dostanete na 7. úrovni a další budou postupně přibývat, jak budete postupovat, takže za čas si můžete vytvořit vlastní garderóbu. Každá pozice kostýmu obsahuje místo pro pokrývku hlavy, hrudi, ramen, rukavice, boty a kalhoty. Můžete si tak oděv plně upravit k obrazu svému. Tyto sady lze také ukládat a pak příslušné předměty uložit do banky, takže vám ani nebudou zabírat místo v inventáři. Jediná místa, kde kostýmy nelze používat, jsou „battlegrounds“ (bojiště) a aréna. Nechceme totiž, aby se tam esperové procházeli v těžké zbroji, byť by jim šla sebevíc k očím.

Ale tím to ještě nekončí, kdepak.

Po výběru patřičného modelu byste jistě uvítali, kdybyste měli možnost jej podle svého i obarvit. A právě proto je tu náš systém barviv.

Jakmile se dostanete do hlavního města své frakce (tj. zhruba na 15. úrovni), budete si moci promluvit s protohvězdným barvířem-specialistou (Protostar Dye Specialist), který vám věnuje zdarma první barvivo, které můžete použít na svou zbroj (na někoho z protohvězdy je to opravdu štědrý počin, to uznejte). Další barvy můžete nakupovat od příslušného prodavače, nebo za společenskou měnu, tj. „renown“. Občas lze barvy získat i po splnění některých výzev či jiných aktivit. Takže pokud chcete mít zbroj v jiném odstínu než v univerzální hnědé, musíte vyrazit a nejdřív nakopat pár zadků!

dye_cust

Úpravy „mounta“

S vytvářením postavy, kostýmy a barvami jsme vás už seznámili, nicméně mám pro vás připravené ještě jedno eso v rukávu, a to takové, ze kterého vám spadne vaše plně modifikovaná čelist.

mount_cust

Úpravy „mounta“.

Fíííha! Myslíte, že to vypadá super?

Úpravy hoverboardu.

Dvojité fííha!

Jakmile dosáhnete 15. úrovně, budete si moci vybrat z mnoha různých rasových „mountů“. Ty si navíc budete moci vylepšit dalšími podivnými, bláznivými a skvělými přídavky, které dodají vašemu cestování tu pravou osobitost.

mount_ui

Každý jízdní oř má na sobě pozice pro vlastní úpravy, a to na obou bocích, na hlavě (nebo na vrcholu, jedná-li se o méně obvyklý „dopravní prostředek“) a na zádech. Takže ať už si pořídíte sedlové brašny na záda své ještěrky, anebo orientální misku na vrchol Chua koule, vždycky může ladit s vaší postavou. Většinu těchto úprav si lze koupit za měnu „renown“, ale některé si můžete zpřístupnit i jinými aktivitami. Podobně jako u barviv tu tedy platí, že chcete-li mít super modifikace, musíte co nejvíce chodit na výpravy s přáteli.